loader image

فروشگاه آنلاین صنایع دستی صوفی یک بستر امن برای خرید هنرهای دست هنرمندان سراسر ایران است.

1.مقدمه

1.1. استفاده و بهره‌برداری از پلتفرم صوفی (https://soophi.ir) و سرویس‌ها، ابزارها، و سایر وب‌سایت‌ها و دامنه‌ها و نشان‌های تجاری وابسته به آن، که از این پس در این سند «صوفی»‌ نامیده می‌شود، برای تمام افرادی که به موجب قوانین جمهوری اسلامی ایران، اهلیت قانونی خرید و فروش و نیز بهره‌برداری و مشارکت در فضای مجازی را دارند، که در این سند «کاربر / کاربران» خوانده می‌شود، به شرط رعایت قوانین و شرایط این سند و سایر اسناد ارجاع یا اشاره شده، آزاد خواهد بود. همچنین منظور از «محصول» در این سند، همه کالاها و خدمات فیزیکی (عینی و ملموس) و غیرفیزیکی است که کاربر در جایگاه غرفه‌دار برای فروش یا اهدا عرضه می‌کند.

1.2. بازار صوفی را شرکت « راهکار ماندگار صوفی (سهامی خاص)» مدیریت می‌کند که به عنوان یک واحد فناور در مرکز رشد علوم انسانی پارک علم و فناوری استان یزد ثبت شده است.

1.3. تاریخ آخرین ویرایش و به‌‌روزرسانی این سند «25 مرداد 1400» است.

1.4. غرفه دار در صوفی کاربری است که درخواست ثبت غرفه را ثبت کرده این امکان را دارد که با استفاده از امکانات صوفی محصولات خود را به فروش برساند کاربری که در صوفی ثبت نام و ایجاد غرفه کند و فقط به صرف ثبت نام مبنی بر قبول قوانین صوفی است

1.5. صوفی » ممکن است در هر زمانی نسبت به به‌روزرسانی این سند اقدام کند. در صورتی که به تشخیص «صوفی» این تغییرات عمده و جدی باشد، از طریق ایمیل یا انتشار در بسترهای «صوفب»، به اطلاع شما (کاربر) خواهد رسید. شما می‌توانید با مطالعه این تغییرات نسبت به تدوام همکاری و استفاده از خدمات «صوفی»، تصمیم‌گیری کنید. مستحضر باشید که ادامه استفاده از خدمات «صوفی» به معنای پذیرش این تغییرات است و ادعای جهل و عدم آگاهی نسبت به آن در هر حال مورد قبول نخواهد بود.

2. پذیرش شرایط استفاده

2.1. این سند و سایر سندهایی که در این متن به آن‌ها ارجاع داده می‌شود، مجموعاً جزو شرایط استفاده و بهره‌برداری از «صوفی» است.

2.2. شرایط استفاده از صوفی، جزو قراردادهای قانونی الزام‌آور فی‌مابین کاربر (شما) و «صوفی» (شرکت سهامی خاص راهکار ماندگار صوفی در جمهوری اسلامی ایران) است.

2.3. این سند، حقوق و مسئولیت‌های کاربران را به هنگام بهره‌برداری و استفاده از صوفی بیان می‌کند. لذا مستلزم است که دقیق خوانده و رعایت شود. با استفاده از یکی یا تمامی سرویس‌های «صوفی» (حتی صرف بازدید و جست‌وجو در وب‌سایت)، شما اطلاع و موافقت خود را با شرایط استفاده و بهره‌برداری از «صوفی» اعلام کرده‌اید و در صورتی که با این شرایط موافقت ندارید، نباید از خدمات «صوفی» استفاده کنید.

2.4. صوفی» بازاری است اجتماعی که کاربران آن به صورت آنلاین و آفلاین به هم مرتبط می‌شوند و علاوه بر داد و ستد به توسعه محتوا و شبکه خود نیز می‌پردازند. از این رو، «صوفی» چندین سند متفاوت شرایط استفاده خواهد داشت که ناظر به کارکردها و بهره‌برداری‌های مختلف از خدمات «صوفی» است. در این سند، برخی از این شرایط عمومی و اختصاصی آمده است اما برای هر گونه بهره‌برداری از مجموعه خدمات «صوفی»، باید سایر اسناد مربوط به آن را (حتی اگر در این سند به آن اشاره یا ارجاع نشده است) نیز مطالعه کنید و با پذیرش شرایط آن، در «صوفی» فعالیت کنید؛ زیرا مفاد آن اسناد نیز جزو قوانین و شرایط استفاده از «صوفی» است.

3. حساب کاربری در «صوفی»

3.1. شما (کاربر) برای استفاده از خدمات مختلف «صوفی»، به ایجاد حساب کاربری نیاز دارید و با تاسیس حساب کاربری می‌پذیرید که این قرارداد را به طور کامل مطالعه کرده‌اید و شرایط و قوانین آن را پذیرفته‌اید.

3.2. مطابق قوانین و مقررات ایران، برای خرید و فروش و استفاده از سرویس‌های تجاری، دارا بودن حداقل سن قانونی لازم است. فلذا شما (کاربر) می‌بایست 18 (هجده) ‌سال تمام یا بیشتر سن داشته باشید و در غیر این صورت تنها با مجوز و نظارت قانونی والدین قانونی یا سرپرست قانونی خود می‌توانید از خدمات «صوفی» مانند خرید و فروش محصولات خود استفاده کنید.

3.3. برای حساب کاربری لازم است یک شماره همراه معتبر و متعلق به خودتان ارائه کنید. در غیر این صورت، شما (کاربر) در برابر مالک شماره همراه تماماً و کاملاً مسئول خواهید بود. همچنین با هر شماره همراه فقط یک حساب کاربری می‌توان ایجاد کرد.

3.4. نام کاربری شما به صورت عمومی نمایش داده می‌شود و به تمامی فعالیت‌های شما (کاربر) در «صوفی» پیوند می‌خورد؛ بنابراین نام کاربری مناسبی برای خود انتخاب کنید. انتخاب نام‌های غیر اخلاقی (توهین‌آمیز، مبتذل، رکیک و زننده)، نام‌ها و نشان‌هایی که جزو مالکیت معنوی دیگران به شمار می‌آیند یا به برندهای ثبت شده متعلق است (مگر با ارائه مدارک و مجوزهای مستند)، جزو مصادیق نقض شرایط استفاده از «صوفی» است. حسب مورد و بنا به تصمیم «صوفی» ممکن است منجر به تعلیق یا مسدود شدن یا حذف کامل حساب کاربری شما (کاربر) در «صوفی» گردد.

3.5. شما (کاربر) به‌تنهایی و به صورت مستقل مسئول تمامی فعالیت‌هایی هستید که توسط حساب کاربری شما انجام می‌شود. اگر شما استفاده از حساب کاربری خود را در اختیار دیگری گذاشتید یا به صورت اشتراکی از آن بهره‌برداری کردید، تمام مسئولیت و عواقب آن به عهده شخصی است که اطلاعات صورت‌حساب و پرداخت‌ها به نام اوست.

3.6. اگر شما (کاربر) به عنوان یک واحد تجاری (شخصیت حقوقی) برای ثبت و تاسیس حساب کاربری در «صوفی» اقدام می‌کنید، به صورت شخصی اقرار و ضمانت کرده‌اید که به عنوان نماینده آن واحد تجاری (شخصیت حقوقی) اختیار و قدرت موافقت و تبعیت از قوانین و شرایط استفاده از «صوفی» را به عهده دارید. همچنین قید می‌شود که واگذاری حساب‌ کاربری به غیر، در «صوفی» تعریف نشده است.

3.7. مسئولیت حفاظت از اطلاعات و امنیت حساب کاربری، مانند نام کاربری و رمز عبور، با شما (کاربر) است. لذا در حفظ و ارتقاء امنیت رمز عبور خود مراقبت‌های لازم را داشته باشید و در صورت سرقت یا مفقود شدن اطلاعات کاربری در اسرع وقت به «صوفی» اطلاع دهید. همان طور که در بالا ذکر شد مسئولیت همه فعالیت‌های انجام شده از حساب کاربری به عهده کاربر (شما) است.

3.8. ایجاد حساب کاربری در «صوفی» و همچنین مفاد شرایط استفاده و بهره‌برداری از «صوفی»، هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی نظیر ایجاد یک شعبه، مشارکت، سرمایه‌گذاری مشترک، قرارداد استخدام یا پیمانکاری، حق فنی و یا نظایر آن را مابین شما (کاربر) و «صوفی» ایجاد نخواهد کرد.

3.9. ممکن است «صوفی» در شرایطی، از کاربر درخواست ارائه مدارک، اطلاعات تکمیلی و احراز هویت کند. در این صورت، کاربر (شما) متعهد خواهد بود مدارک و اطلاعات درخواستی را طبق زمان اعلام‌شده از سوی «صوفی» ارائه کند. در غیر این صورت، «صوفی» می‌تواند حساب کاربری را مسدود کند و به کاربر هیچ خدماتی ارائه نکند.

4. سیاست حفظ حریم خصوصی

4.1. حفظ اطلاعات خصوصی کاربران، جزو موارد مهم «صوفی» است. شما با استفاده از «صوفی» رضایت خود را جهت استفاده و دسترسی به اطلاعات خود، به ‌‌شیوه‌ای که در این سند بیان می‌شود و همچنین برای بهبود تجربه‌های کاربری و تسهیل روابط تجاری فی‌مابین کاربران، اعلام می‌کنید. این سیاست صرفاً بر موارد استفاده و بهره‌برداری از «صوفی»، صدق می‌کند و «صوفی» هیچ مسئولیتی در قبال محتوا یا سیاست‌های حفظ حریم شخصی سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها یا سایر خدمات هیچ یک از اعضای خود، شرکا و همکاران تجاری، اشخاص ثالث بهره‌بردار از خدمات «صوفی» ندارد.

4.2. بسته به خدمات و سرویسی که شما (کاربر) انتخاب خواهید کرد، «صوفی» اطلاعاتی را از شما دریافت و ذخیره می‌کند؛ اطلاعاتی نظیر نام و نام‌خانوادگی، کد ملی، شماره همراه، ایمیل،‌ نشانی پستی و تلفن محل سکونت و کسب‌وکار، اطلاعات حساب بانکی..

4.3. ممکن است «صوفی» جهت اطمینان بیشتر نسبت به رعایت مفاد شرایط و ضوابط استفاده از «صوفی» و دریافت اطلاعات بیشتر از برخی صاحبان غرفه در بازار پیرامون وضعیت کسب‌وکار یا کالاهای عرضه‌شده، و نیز برای احراز صحت برخی موارد ادعاشده یا خدمات ویژه، از شما (کاربر) درخواست کند تا برگ تکمیل تقاضای آن کالا یا خدمت را تکمیل کنید.

4.4. همچنین به دلیل رعایت مسائل امنیتی، صحت‌سنجی، پیگیری برخی موارد خاص، پیگیری‌های حقوقی، افزایش بهره‌وری و دقت در فرآیندهای کاری «صوفی»، ممکن است اطلاعات دریافتی از شما (کاربر)، توسط کارکنان مختلف «صوفی» یا گروه‌های مشاور، در زمان‌بندی‌های مختلف رویت و بررسی گردد.

4.5. فعالیت‌های شما (کاربر) در بازار «صوفی» با نام کاربری‌تان پیوند دارد و بر اساس نسخه فعلی یا آتی بازار صوفی، تمام یا بخشی از اطلاعات کاربری و فعالیت‌های شما (کاربر) به صورت پیش‌فرش در پلتفرم اصلی «صوفی» و نیز سایر ابزارهای و صفحات وابسته به آن، برای عموم مخاطبان بازار «صوفی» قابل‌مشاهده است و نیز در فضای مجازی و اینترنت (مانند نتایج موتورهای جستجوگر ایرانی و خارجی و شبکه‌های اجتماعی وابسته به اینترنت)، در دسترس دیگران برای جستجوی شما در این فضاها قرار دارد. البته کاربران «صوفی» با امکانات کنونی یا بعدی حساب کاربری، می‌توانند تنظیماتی را برای اطلاعات پایه و اشتراک‌گذاری انجام دهند. از جمله اطلاعات کاربری و فعالیت‌های شما (کاربر) در «صوفی» از این قرار است: نام و عکس‌تان؛ تاریخ پیوستن و حضورهای مختلفتان در «صوفی»؛ محصولاتی که خرید کرده‌اید یا درباره آن‌ها نظر و امتیاز داده‌اید؛ نظرهایی که شما در صفحات مختلف صوفی ارائه کرده‌اید (مانند مطالب وبلاگ)؛ دنبال‌کنندگان شما و دنبال‌شوندگان توسط شما؛ صفحه غرفه و صفحات محصولاتی که برای فروش یا اهدا (مجانی) عرضه کرده‌اید و محصولاتی که فروش رفته است و تعداد آنها؛ نظرها و امتیازهای خریداران و مخاطبان «صوفی» در صفحه غرفه یا محصولات غرفه‌دار و دسته‌بندی‌ها و رتبه‌بندی‌های انجام گرفته از سوی «صوفی».

4.6. ممکن است شما از طریق یک سیستم و اپلیکیش واسط و بیرون از «صوفی»، به «صوفی» متصل شوید که در این صورت، درخواست دریافت اطلاعات از شما (کاربر)، تابع قوانین و شرایط ذکر شده خواهد بود.

4.7.«صوفی» به دلایل متعددی، از جمله درک رفتار مشتریان خود و تدارک تجربه مشتری بهتری برای ایشان، از فن‌آوری‌هایی مانند کوکی‌ها (نظیر cookies, clear gifs, log files, and flash cookies) استفاده می‌‌کند.

4.8. «صوفی» می‌تواند از پیشنهادهای ارائه‌شده توسط شما (کاربر) در راه‌های ارتباطی خویش با مخاطبان، برای ارتقای خدمات خود به کاربران و مخاطبان استفاده کند.

4.9. «صوفی» جهت برقراری ارتباط با شما (کاربر)، از کلیه روش‌های در دسترس مانند شماره تماس (برقراری تماس یا ارسال پیامک)، ایمیل، ارسال نوتیفیکیشن در اپلیکیشن و پیام در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان و سایر کانال‌های ارتباطی استفاده خواهد کرد.

4.10. «صوفی» در تعامل با برخی شرکت‌ها و ارائه‌دهندگان سرویس‌های موردنیاز، با بهره از ابزارهای تحلیل دیتا و نتیجه حاصل از آن، به تحلیل، طراحی و اجرای برنامه‌های بازاریابی خواهد پرداخت. همچنین با ارائه‌دهندگان خدمات جمع‌آوری، بهره‌برداری، ارتقا و تحلیل اطلاعات جهت ارائه خدمات بهتر به مخاطبان و کاربران خود، همکاری می‌کند.

4.11. «صوفی» اطلاعات شما را به شخص ثالث، بدون دریافت رضایت شما، یا در مواردی که در این سند قید شده است، به فروش نخواهد رساند.

4.12. «صوفی» اطلاعات کاربران خود را در صورت درخواست رسمی مراجع ذیصلاح قضایی و انتظامی در اختیار آن مراجع قرار خواهد داد و تابع قوانین جمهوری اسلامی عمل خواهد کرد.

4.13. «صوفی» به عنوان یک واحد فن‌آور و شرکت بنا به سیاست‌های خود جهت توسعه‌ی کسب‌وکارهای خرد و صنایع دستی، از ابتدا و در طول مسیر رشد، همواره با دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی در ارتباط مستمر بوده و خواهد بود. بر این اساس و در راستای افزایش بهره‌وری، توسعه اکوسیستم کسب‌وکارهای خرد و صنایع دستی، افزایش سطح رضایت مشتریان، توسعه و ارتقای پلتفرم «صوفی» و کسب‌وکارهای حاضر در آن، به حسب مورد و تعریف طرح‌های احتمالی در تعامل با دانشگاه‌ها، اساتید و پژوهشگران، «صوفی» مجاز است جهت تسهیل و تسریع در رسیدن به اهداف فوق، اطلاعات طبقه‌بندی‌شده در اختیار خود را در دسترس افراد و مجموعه‌های فوق‌الذکر قرار دهد.

4.14. «صوفی» ممکن است مطالب و تجربه خرید شما را در راستای رعایت قوانین باسلام و قوانین کشور عزیزمان ویرایش یا حذف کند

4.15. راه ارتباطی باسلام با مشتریان فقط از طریق تماس از شماره 09162167522 می باشد و شماره های ارسال پیام از سمت باسلام 09162167522 است

5. محتوای کاربر (شما)

5.1. آنچه شما (کاربر) به هر طریقی از قبیل عکس، نام کاربری و پروفایل، درج کامنت و نظر، نام غرفه، قصه محصول و تولیدکننده و نظایر آن و به طور کلی هر آنچه شما حین استفاده از خدمات «صوفی» در پلتفرم‌های «صوفی» درج و منتشر می‌کنید، صرفاً محتوای شما بوده و «صوفی» به هیچ عنوان مخاطب ادعایی پیرامون آن نخواهد بود و نسبت به آن هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

5.2. مسئولیت فردی و انحصاری هر آنچه از سوی شما (کاربر) در بسترهای تهیه‌شده توسط «صوفی» درج و منتشر می‌گردد به عهده شما (کاربر) خواهد بود و «صوفی» نسبت به هر گونه خسارت یا ادعای احتمالی هیچ مسئولیتی نخواهد داشت. مسئولیت پاسخگویی نسبت به مواردی که درج محتوا توسط شما (کاربر)، به هر طریق منجر به نقض حقوق اشخاص ثالث گردیده است، به عهده شما (کاربر) خواهد بود.

5.3. شما (کاربر) با درج محتوا در هر بخش از بسترهای «صوفی»، مجوز بهره‌برداری از آن محتوا را به «صوفی» اعطا می‌کنید. «صوفی» ضمن حفظ حقوق شما (کاربر)، مجاز خواهد بود، در راستای توسعه طرح اکوسیستم و بازار اجتماعی «صوفی»، مطابق این مجوز از محتوای شما (کاربر) استفاده کند؛ مانند انتشار و بازنشر محتوای شما در بخش‌های مختلف «صوفی» و کانال‌های گوناگون آن (نظیر سوشال‌ها)، برای طرف‌های همکار در حوزه مارکتینگ و قرار گرفتن در فهرست‌های «صوفی»؛ و همین‌طور «صوفی» برای آموزش و ارتقای کاربران خود می‌تواند از محتواهای کاربران استفاده کند. برای مثال،‌ «صوفی» برای توسعه بازار و فروش غرفه‌های «صوفی»، از داستان‌های موفقیت کسب‌وکارهای مستقر در «صوفی»، برای ایجاد آگاهی و هوشیاری استفاده خواهد کرد و لذا برای تاثیرگذاری بیشتر مختار خواهد بود که محتوا را تغییر دهد و بازنشر کند.

5.4. شما (کاربر) با درج محتوا، به «صوفی» یک حق انحصاری، قابل‌واگذاری به غیر، همه‌جانبه، غیر قابل‌استرداد، جهت عرضه، ویرایش، تغییر، نشر، بازنشر و بازتولید، جهت توسعه و ارتقای کاربری شما (کاربر) یا برند «صوفی» و نیز به طور کلی برای استفاده در هر قالب وابسته به پلتفرم‌ «صوفی»، نظیر سایت و اپلیکیشن، یا هر بستری نظیر مطبوعات و سایت‌های دیگر، اعطا می‌کنید. دریافت این مجوزها، برای توسعه طرح بازار اجتماعی «صوفی»، برندآگاهی بیشتر و به تبع آن، کسب سود بیشتر برای همه اعضای این بازار خواهد بود. دادن این مجوز به «صوفی»، می‌تواند به توسعه برند شما (کاربر / غرفه‌دار)، تجاری شدن محصولات و بهتر دیده شدن آن توسط مخاطبان کمک شایان توجهی کند.

5.5. «صوفی» نسبت به حفظ دقیق و کامل حقوق مالکیت فکری تمام افراد (کاربر) ‌در بسترهای خود، حساسیت ویژه‌ای دارد. در صورتی که هر گونه محتوای مندرج در بسترهای «صوفی» را ناقض حقوق مالکیت فکری خود می‌دانید، می‌توانید «صوفی» را نسبت به این امر مطلع سازید تا در صورت صحت، «صوفی» نسبت به حذف و اخطار به شخص خاطی اقدام کند. همچنین آگاه باشید، در صورتی که محتوای درج شده توسط شما (کاربر)، به وسیله «صوفی»، ناقض حقوق مالکیت معنوی و فکری یا قوانین تشخیص داده شود، «صوفی» می‌تواند آن را بدون اطلاع قبلی حذف کند.

5.6. مسئولیت هر گونه خسارات ناشی احتمالی که به دلیل عدم رعایت قوانین توسط غرفه دار یا کاربر باشد به عهده کاربر یا غرفه دار است و حق هیچ گونه اعتراضی نمی باشد

5.7. «صوفی» بر آن است تا بازار اجتماعی «صوفی» یک محیط امن، قابل‌اعتماد و شفاف باشد. لذا درج هر گونه محتوایی (حتی نام کاربری، غرفه و محصول) که به نوعی ناقض قوانین موضوعه، احکام اسلامی، اخلاق حسنه و نظم عمومی کشور باشند، ممنوع خواهد بود. شما (کاربر) متعهد خواهید بود از درج هر گونه محتوای غیرقانونی، غیراخلاقی، تهدیدآمیز، ناقض حقوق دیگران، حاوی عبارات ناپسند و گمراه‌کننده برای مخاطب خودداری کنید. «صوفی» محتواهایی را که به تشخیص خود مصداق هر یک از موارد فوق و یا به نوعی مغایر با اصول و قواعد بازار اجتماعی «صوفی» بداند، می‌تواند بدون اطلاع قبلی حذف کند و از این جهت هیچ ادعایی علیه «صوفی» مسموع نخواهد بود.

5.8. هر محتوایی که هر شخص (کاربر) در «صوفی» منتشر می‌کند، مستقیماً مرتبط با شخص وی است و «صوفی» هیچ گونه مسئولیتی از جهت صحت، قانونی بودن و تطابق محتواهای منتشرشده با قواعد کپی‌رایت نخواهد داشت.

قوانین پرداخت

پس از تکمیل خرید و پرداخت وجه….

اطلاعات و مشخصات شما در درگاه امن بانکی قرار دارد.

قوانین بازگرداندن محصول

در صورت عدم سلامت فیزیکی محصول ….

منو اصلی

×